Vážná dopravní nehoda u Pohořelic: Řidiče dodávky museli vyprostit hasiči

Foto: HZS JMK

BRNO-VENKOV – Vážná dopravní nehoda dodávky a kamionu u Pohořelic zastavila ve čtvrtek před osmou hodinou ráno provoz na hlavním tahu z Brna na Mikulov. Vážně zraněného řidiče dodávky museli hasiči vyprostit. Na místě nehody přistál vrtulník.

Ve čtvrtek před osmou hodinou ráno se stala na silnici I/52 u Pohořelic vážná dopravní nehoda. Informaci o nehodě kamionu a dodávky přijalo operační středisko v 7.44 hodin a na místo ihned vyslalo jednotky ze stanic Pohořelice a Židlochovice. „Hasiči na místě zjistili, že v dodávce je zaklíněný vážně zraněný řidič. Pomocí hydraulických nástrojů se jej podařilo vyprostit za 14 minut od příjezdu první jednotky na místo,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Zraněného řidiče předali do péče záchranářů. „Zdravotníci ošetřili mladého muže, který utrpěl těžká zranění. Po zaléčení, zajištění dýchacích cest a napojení na řízenou ventilaci jej v kritickém stavu letecky transportovali k další péči na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno,“ popsala mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Velitel zásahu nechal cestou operačního střediska informovat orgán životního prostředí o úniku nafty do půdy z proražené nádrže kamionu. Druhou nádrž se podařilo jednotkám přečerpat. Hasiči zajistili prostor nehody proti požáru, zasypali provozní kapaliny sorbentem, pomohli s naložením dodávky na odtah a uklidili komunikaci od hrubých nečistot a trosek. V 10.34 hodin předal velitel zásahu místo policii. Odtah poškozeného kamionu zajistí odborná firma. Konečný úklid vozovky řeší správce komunikace. Po celou dobu zásahu byl provoz z hlavního tahu na Mikulov v místě nehody odkloněn.