Opilec u sebe měl kradenou kartu, nadýchal téměř 3,5 promile

Ilustrační foto

BRNO – Podezřelým z trestného činu se stal muž, který se opil tolik, až pro něho musela přijet sanitka. Při ověřování osobních údajů městská policie zjistila, že má u sebe kradenou platební kartu.

Opilec ležel na terase Denisových sadů a nebyl schopný ani chodit, na místo proto byla vyslána záchranná služba. Ta požádala o příjezd strážníků k ověření osobních údajů. Těm muž nadiktoval své jméno a datum narození ústně, zadáním údajů do systému ale zjistili, že fotka se neshoduje s podobou prověřované osoby. „Bylo tedy jasné, že nám poskytl nepravdivé údaje. Dalším problémem byla platební karta vydaná na jiné jméno,“ říká k případu Markéta Skřivánková. Muž nevěděl, komu patří, hlídka pojala proto podezření, že je kradená. Po nadýchání 3,2 promile skončil Brňan v nemocnici, společně s ním a hlídkou tam zamířila také republiková policie, která domněnku zakrátko potvrdila. Platební karta figurovala v databázi odcizených karet, muž je tak podezřelý z trestného činu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.