Provoz na mostu přes D2 u Olympie musí být omezen. Kontrola odhalila závady v konstrukci

Foto: Jihomoravskýkraj

BRNO – Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje pravidelně kontroluje technický stav mostů, které má ve své správě. Před několika dny došlo i na běžnou prohlídku mostu, který vede přes dálnici D2, kde technik zaznamenal trhliny v sanaci krajových nosníků mostu. Řidiče čeká dopravní omezení do podzimu.

Kontrola mostu číslo evidenční 152-052 přes dálnici D2 u brněnské Olympie odhalila závady v konstrukci. Kvůli jeho opravě čeká řidiče od čtvrtka dopravní omezení minimálně do podzimu.  „Na základě tohoto zjištění jsme bezodkladně objednali mimořádnou prohlídku mostu, při které byl zjištěn špatný stav předpínací výztuže jednoho z krajových nosníků mostu, stav byl vyhodnocen jako havarijní. Most musíme opravit a v daném místě co nejdříve omezit provoz, což bude platit již od zítřka,“ sdělil ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák. Konkrétně se jedná o pravou stranu mostu, tedy odbočující pruh ve směru na Chrlice. Možnost odbočení do této městské části bude zachována za mostem. „Není to pro nikoho dobrá zpráva, ani pro nás, ani pro řidiče. Následovat bude ještě přesná diagnostika rozsahu tohoto poškození, jen odhaduji, že omezení provozu bude na mostě do doby ukončení sanace mostu, minimálně do podzimu tohoto roku,“ dodal Hanák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.