Zraněného cyklistu na Blanensku dopravil k sanitce vrtulník

BLANSKO – Další úspěšný zásah za sebou mají hasiči letečtí záchranáři. V sobotu pomohli s transportem zraněného cyklisty na Blanensku do sanitky zdravotních záchranářů.

Operační středisko hasičů přijalo hlášení o události krátce před druhou hodinou odpoledne. Cyklista se zranil na Single trailu v lese nedaleko obce Jedovnice. Na místo proto vyjela místní jednotka dobrovolných hasičů SDH Jedovnice, profesionální hasiči z Blanska a vzlétl také policejní vrtulník s hasiči-leteckými záchranáři na palubě. Jednotka dobrovolných hasičů nalezla zraněného cyklistu a začala mu poskytovat předlékařskou pomoc. Následně jej připravila na transport do vrtulníku leteckých záchranářů. „Naši zdravotníci dojeli na nejzazší možné místo a dále pokračovali pěšky. Pacientovi poskytli kyslíkovou terapii, zaléčili jej a zafixovali. Následně předali zajištěného cyklistu hasičům, ti jej za pomoci palubního jeřábu transportovali vrtulníkem k našemu vozu. Sanitka pak středně těžce zraněného muže převezla k další péči na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno,“ popsala mluvčí záchranářů Michaela Bothová. „Letos se jedná již o 19. zásah hasičů leteckých záchranářů,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Před pár dny například pomáhali s transportem zraněné na Pálavě, o kterém jsme psali v článku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Foto: ZZS JMK