Dny dopravní nostalgie budou plné páry, sazí a pískání

ilustrační foto

BRNO – KORDIS JMK slaví letos výročí 20 let a také první rok provozu moderních jednotek Moravia. Hlavní program oslav proběhne od 14. do 16. června pod názvem Dny dopravní nostalgie. Bude k nim patřit i výstava vozidel a jízdy parním vlakem.

Od pátku 14. 6. do neděle 16. 6. KORDIS rozbije na náměstí Svobody v Brně po vzoru olympijských vesniček stan s ukázkou novinek v elektronickém odbavování cestujících. Předvede nové i historické autobusy a samozřejmě nebude chybět ani tradiční stan s drobnými suvenýry a materiály z IDS JMK. Sobota bude plná páry, sazí a pískání. Sobota 15. 6. bude ve znamení jízd parních vlaků mezi Brnem a Kuřimí a dále pak mezi Kuřími a Tišnovem. Protože má trasa mezi Brnem a Kuřimí z důvodu oprav malou kapacitu, pojede z Brna pouze v ranních hodinách jeden parní vlak z Brna do Kuřimi a večer zase zpět. Během dne pak budou vlaky pendlovat mezi Kuřimí s Tišnovem. Jízdenka pro parní vlak Kuřim – Tišnov bude platit i pro jízdu moderní jednotkou Moravia a cestující tak budou mít možnost si porovnat, jak se cestovalo v polovině 20. stolení s tím, jak se cestuje nyní. V Kuřimi bude připraven doprovodný program. Na nádraží bude pro zájemce posunovat parní lokomotiva z roku 1954, připraveny budou i jízdy historickými autobusy po Kuřimi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Parní vlak pojede i v neděli, a to z Brna do Blažovic. Bude navíc doplněn již též nostalgickou elektrickou soupravou 560, která pojede z Hlavního nádraží do Sokolnic. Mezi Blažovicemi a Sokolnicemi pak bude zajištěno spojení historickými autobusy, aby si zájemci v rámci jednoho kolečka mohli vyzkoušet parní vlak a současně i elektrickou jednotku. Informace o akci budou postupně zveřejňovány na webu. Jízdenky můžete kupovat zde. „Neváhejte, počet míst je omezen. Přejeme Vám krásné zážitky,“ napsal Kordis na svém webu.