Muži, který se na dni otevřených dveří PedF MUNI choval nestandardně, byly odebrány zbraně

ilustrační foto

BRNO – Podivně vystupující návštěvník lednového Dne otevřených dveří na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity neušel pozornosti přednášejících. Ti reagovali přivoláním hlídky městské policie, která muže vyvedla před budovu školy.

Hlídka strážníků na Dni otevřených dveří Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně vyvedla před budovu školy muže, který se choval nestandardně. Při jeho kontrole zjistila, že je ozbrojený krátkou střelnou zbraní. Strážníci zbraň zajistili a muže ve zjevné psychické nepohodě předali přivolaným policistům. Muž s policisty spolupracoval, nebyl agresivní ani žádným způsobem nevyhrožoval použitím zbraně. Policisté následně zjistili, že muž je dlouholetým držitelem zbrojního průkazu skupiny E. Jeho držiteli jsou osoby, které vlastní zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku. Dále policisté zjistili, že muž vlastní celkem sedm zbraní různých ráží. Policisté zbraně zadrželi z důvodu podezření na změnu zdravotního stavu jejich držitele. „Po dobu prověřování zdravotního stavu budou zbraně v úschově policie. Hlavní slovo o tom, zda bude muž i nadále držitelem zbrojního průkazu, budou mít lékaři,“ informoval policejní mluvčí  Pavel Šváb. Video vyjádření ředitele Městského ředitelství policie Brno je pod článkem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.