VIDEO: Řidiči dvou BMW, kteří se honili za plného provozu a srazili motoristu, byli po roce obviněni

Foto: Policie JMK

BRNO – Nebezpečná jízda na červenou, kličkování v protisměru, čtyři nabouraná auta, sražený motocyklista a minimálně čtvrt milionová škoda. To je bilance riskantní automobilové honičky, která se vloni první sobotu v červenci odehrála přímo Brně.

O případu jsme psali v článku. Za plného provozu se v Brně mezi ostatními řidiči naháněly osádky dvou automobilů značek BMW. Vše odstartovalo na čerpací stanici v brněnských Vinohradech, odkud ve vysoké rychlosti vyrazili do okolních ulic. Následně projeli kolem bývalých židenických kasáren, aby si to namířili na Gajdošovu ulici. Na křižovatce s Táborskou ulicí jejich hazard zřejmě nejhůře odnesl nic netušící stojící motocyklista, do kterého zezadu pětadvacetiletý šofér světlého sedanu najel. Po nárazu byl motorkář dokonce prudce vymrštěn do vzduchu, jak je zachyceno na videu. Obě BMW nakonec vjela do zaparkovaných aut, kde je dopadli policisté. Při vyšetřování stěžejní roli sehrály poznatky od veřejnosti. „Po téměř ročním vyšetřování sdělil policejní komisař oběma řidičům obvinění ze zločinu Obecného ohrožení. Šofér světlého vozu, který v křižovatce srazil motocyklistu, si navíc vyslechl i obvinění z trestného činu Těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Při vyšetřování případu stěžejní roli sehrála i veřejnost, která policistům poskytla klíčové informace. Policisté za spolupráci děkují,“ informoval policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.