Dopravní podnik zvyšuje mzdy, řidičům za jízdu bez nehod dá odměnu

Foto: DPMB

BRNO – Dopravní podnik města Brna jednal s odborovými organizacemi a společně se dohodli, že od 1. června navýší všem zaměstnancům mzdy o dvě procenta. Vyhlásil také motivační odměnu, která má snížit nehodovost.

Na začátku roku podnik navyšoval mzdy o pět procent a slíbil, že pokud bude v dobré kondici, výplatu se pokusí valorizovat. Od 1. června proto všem zaměstnancům přistane na účtu mzda vyšší o další dvě procenta. Celkem sedmiprocentní nárůst vyjde firmu na sto milionů korun. Dalším bodem jednání byla finanční odměna pro řidiče, kteří nebudou mít od června do listopadu žádnou nehodu. Za to jim náleží deset tisíc korun. Počet nehod jako takový zůstává přibližně stejný. O sedm procent nám ale vzrostl počet nehod, které zavinili naši řidiči. Jsme si vědomi toho, že v Brně panuje nelehká dopravní situace, proto nechceme působit restriktivně, ale spíše jít cestou pozitivní motivace,“ upřesnil Jan Seitl, dopravní ředitel DPMB. Více zaviněných nehod pro DPMB znamená vyšší výdaje za opravy vozů, ale i vyšší pojistné. V případě autobusů se kvůli většímu počtu těchto nehod zvýšilo pojistné o více než 80 procent.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.