Na Kraví hoře vyrostl Park pod hvězdami

Zdroj: Dáme na vás

BRNO – Zásadní proměnu podstoupil prostor nad brněnským Gymnáziem Matyáše Lercha. Na místě zanedbaného prostranství po zrušených zahrádkách vznikl nový park i s dětským hřištěm. Jedná se o další oživení Kraví hory.

Park pod hvězdami je taková veřejná zahrada se zpevněnou cestou pro pěší, mobiliářem a novými stromy, keři a trvalkami. Kromě nové zeleně se zachovala i stávající z bývalých zahrádek, včetně stromů či cenných rostlin. Nechybí ani pobytové terasy a dětské hřiště. S budováním dalšího brněnského parku začali pracovníci loni v létě. S prací v severní části Kraví hory pokračovali po celý podzim, kdy stavbu dokončili. Po uchycení rostlin nyní veřejné prostranství, z nějž je působivý výhled na lom Hády, předali do užívání veřejnosti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

 

„Nový park je dalším krokem k proměně celé Kraví hory ve veřejný park a zelenou oázu pro relaxaci obyvatel. Navazujeme tak na park Kadetka, který jsme realizovali již v roce 2021 na úpatí Kraví hory v místě bývalé zchátralé vojenské jídelny,“ uvedl starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl. Plán na výstavbu vznikl před třemi lety přihlášením do participativního rozpočtu. I když zůstal pod čarou o pouhých sedm hlasů, město se rozhodlo projekt zrealizovat.