Muž uvázal psa před obchodem a šel nakoupit. Ten mezitím pokousal ženu

Ilustrační foto

BRNO – Lékařské ošetření potřebovala v neděli večer žena, kterou pokousal pes. Když procházela kolem uvázaných zvířat, jedno z nich se na ni vrhlo.

Do Josefské ulice spěchala hlídka městské policie k osmačtyřicetileté ženě, která měla drobné poranění ruky a hrudníku. Zrovna byla v péči zdravotníků, když strážníci našli majitele dvou psů. Ten je uvázal k zábradlí vedle nákupního centra a odskočil si nakoupit. Už tím porušil městkou vyhlášku o pravidlech pro pobyt psů. Ta nařizuje mít zvíře pod neustálým dohledem a přímým vlivem. V době, kdy své mazlíčky neměl muž na očích, zaútočil jeden z nich na procházející ženu a pokousal ji. „Majitel nám řekl, že psi patřili jeho příbuzné, která zemřela a že jsou očkovaní. Také slíbil, že vyhledá veterináře a o průběhu vyšetření informuje také zraněnou ženu,“ řekla k případu Markéta Skřivánková z Městské policie Brno. Porušením městské vyhlášky se bude zabývat správní orgán.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.