Podnapilý muž nebezpečně vstupoval do vozovky. Neohrožoval jen sebe

Ilustrační foto

BRNO-VENKOV – V sobotní podvečer vyjížděli policisté na Rosicku k případu, kde se měl po silnici nebezpečně pohybovat podnapilý muž se dvěma malými dětmi. Podle informací od projíždějících řidičů na něho opravdu po chvíli narazili.

Policisté viděli jít opilého muže i se dvěma předškoláky po chodníku, ale i ten mu byl vzhledem k jeho stavu dost úzký. Co chvíli s nimi totiž nebezpečně zavrávoral až do vozovky. Hlídka chtěla muže na ulici usměrnit, aby se nestalo neštěstí, ten však s policisty vůbec nespolupracoval, byl arogantní, vulgární a na jejich výzvy nedbal. Policisté tak usoudili, že bude k dětem nutné sehnat někoho blízkého, kdo by je bezpečně odvedl domů. Podnapilý a agresivní muž toho totiž zjevně nebyl schopen. Po předání dětí pak nespolupracujícího muže zajistili a převezli k vystřízlivění do policejní cely. „Muž je podezřelý z přestupku neuposlechnutí výzvy veřejného činitele. O incidentu policisté informovali i orgán sociálně právní ochrany dítěte,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Užívání alkoholu v aktuálním teplém počasí může být zrádné, protože jeho negativní působení může být vysokými teplotami umocněno. Pohyb podnapilého člověka v silničním provozu, jestliže plně nekoordinuje své pohyby, představuje pro něj i okolí značné riziko. V tomto případě mohly být projíždějícím autem ohroženy navíc i malé děti. „Pokud už se rozhodnete pít, tak alkohol požívejte vždy zodpovědně a s mírou,“ poradil Chaloupka.