V Dolních Heršpicích vznikne nová mateřinka

Ilustrační foto

BRNO – Na Moravanských lánech v Dolních Heršpicích město plánuje postavit mateřskou školu. Tím se posílí kapacita předškolního vzdělávání v městské části Brno-jih, kde bude rozsáhlá výstavba bytů.

Městskou část dlouhodobě trápí nedostatek míst v mateřinkách, navíc se odhaduje, že během šesti let vzroste počet obyvatel o 1700, protože se tam chystá bytová výstavba. Na Moravanských lánech proto vznikne nová školka s kapacitou 120 dětí. „Dokument by měl počítat s maximálně dvoupodlažní bezbariérovou budovou o třech až pěti třídách. Vevnitř má být nejen kuchyně a jídelna, ale i kabinety, lehárna, hygienické zázemí a šatny. Chybět nemají ani zahrada, venkovní učebna s toaletami, herní prvky nebo parkoviště včetně okolních úprav,“ vyjmenovala radní pro oblast školství Irena Matonohová. Odhadované náklady činí 120 000 000 korun a předpokládá se, že stavět by se mohlo začít v roce 2026.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.