Milujete čokoládu? Tak hurá na festival!

TÁBOR – Patříte mezi milovníky čokolády? Co o ní ale ve skutečnosti vůbec víte? Viděli jste někdy kakaový bob? Nyní máte příležitost nalézt odpovědi na všechny otázky. Čokoládování aneb festival čokolády plný ochutnávek, zajímavých informací, ale i tance a speciálních hostů, je tady.

Na akci vás přivítá Fína Čokoláda, která si s Lucií Vondráčkovou zazpívá písničku, která byla pojmenována právě po ní. Lucie bude i hostem autogramiády, kde vám společně s Filipem Rožkem, spoluautorem knihy Fína Čokoláda a autorem knihy Gump – pes, který naučil lidi žít, knihu rádi podepíší. Víte, jak vzniká čokoládová socha? Vezměte si s sebou kameru a natočte to, ať máte na tuto akci památku. Pokud budete mít štěstí, zasednete u stolu s členem Národního týmu kuchařů a cukrářů Martinem Svatkem a budete sledovat jeho show Malovat milovat z první řady. No a milovníci pohybu se jistě už teď těší na tanec Čokožrouta.

Zjistěte víc o čokoládě, jejím zpracování, prohlédněte si kakaový bob i celý proces výroby čokolády. Zkuste namalovat obraz čokoládou, vytvořte klobouček z marcipánu a zapojte se do degustace naslepo. Komu se podaří správně odhalit všechny chutě a vůně, to zjistíte 8. října od 10. hodin v Muzeu čokolády a marcipánu v Táboře.