Jakou pohádku si na Loutkovém festivalu vyberete?

SEZIMOVO ÚSTÍ – Jako milovníci loutkových pohádek se jistě již tohoto festivalu nemůžete dočkat, tak se pojďme podívat, co vás čeká. Zaklepejte na dveře zahrádky, kde bydlí lev, objevte, co se děje na kouzelném paloučku, nebo zjistěte, jak malé strašidýlko zachrání zámek. Ale to není zdaleka všechno. Na své si na Loutkovém festivalu přijdou i mlsouni, protože přijede marcipánová dílna!

Děti od jednoho do tří let zabaví pohádka Ptáček a lev. Toto netradiční přátelství, které se prohlubuje a zraje stejně jako jablíčka či švestky na podzim, neroztaje ani pod vlivem toho nejsilnějšího mrazu. Tak trochu poetická inscenace pro nejmenší oslavuje něžné okamžiky a vzájemnou blízkost dvou na první pohled odlišných bytostí. Troufnete si zaklepat na dvířka zahrádky, kde bydlí lev?

Když zakokrhá kohout, znamená to, že začíná den. Sluníčko slíbí měsíčku, že když už půjde spinkat, bude mu pak vyprávět, co se zatím odehrálo Na kouzelném paloučku. Najdete tu tančící slunečnici, kamarády žabáky Kvika a Kvaka a chybět nebude ani neodolatelný šoumen myšák Kiko. S nerozlučnou dvojicí Jů a Hele prozkoumáte i rybičky pod hladinou a proletíte se s papírovými draky.

V pohádce O bojácném strašidýlku se dva loupežníci chystají vyloupit zámek, na kterém tohle mladé strašidýlko straší. No, vlastně ještě moc strašit neumí, spíš se samo bojí. Ale s pomocí princezny se to naučí a nakonec zámek před vyloupením zachrání.

Vzhledem k tomu, že Loutkový festival trvá ve Spektru v Sezimově Ústí od 15. do 16. října, můžete si vybrat i další pohádky. A až skončí, vyrobíte si na místě krásné dekorace, vánoční ozdoby, nebo něžnou vílu z ovčího rouna. Nebo vás zaujme marcipánová dílna?