Festival outdoorových filmů vás vezme za mantami i do Pamíru

VIMPERK – Jaký film si vyberete na Mezinárodním festivalu outdoorových filmů? Dobrodružný, extrémní, adrenalinový, nebo snad nějaký cestopis? Ať už vás zaujme příběh argentinské horolezkyně, kněz běhající ultramaratony, nebo putování Pamírem, na festivalu se jistě nudit nebudete.

Příběh Pavla Semela, kněze, který běhá horské ultramaratony a je schopen absolvovat triatlonový závod, nese název Cesty víry – nejdůležitější je vytrvalost. Prostřednictvím sportu vede své farníky k Bohu, ale vlastně tak trochu i naopak. Mladou argentinskou horolezkyni, která hledá rovnováhu mezi tlakem a potěšením ze sportu, poznáte ve snímku La traversia de corsario. Chcete se ponořit do podmořského světa? S The Magic of Socorro objevíte ten u ostrova Socorro, kde žijí obrovské manty. A pákistánský Pamír objevíte ve španělském filmu The Shpodeen 11.

Ale protože Mezinárodní festival outdoorových filmů trvá tři dny, nabídne i mnoho dalšího. Třeba sestřih nejlepších záběrů z canyoningové expedice, výlet balonem přes polární kruh a možná vás i přesvědčí, že na projetí Islandu od východu na západ stačí pouhých osm dnů. Nevěříte? Pak se vydejte do sálu Městského kulturního střediska ve Vimperku. Festival začíná 25. října v 17.30 hodin.