Prožijte příběh o lásce a válce na divadelních prknech

PRACHATICE – Těžko byste hledali nesourodější pár. Ostřílený lodník a spořádaná dcera ze slušné rodiny. Jak to asi dopadne, když se ocitnou na jedné lodi plné alkoholu a náboženských písní? Příběh o lásce a válce Africká královna pro vás rozehrají na divadelních prknech Linda Rybová a Hynek Čermák.

Najít nesourodější pár, než jsou oni dva, se vám asi těžko podaří. Ostřílený lodník, který už prožil na své lodi Africká královna kdeco, chce jen v klidu a v závětří užívat života. Ona v závětří prožila celý svůj dosavadní život. Spořádanou dceru ze slušné farářské rodiny láká dobrodružství a odvážné činy, samozřejmě v rámci spořádané středostavovské morálky. Tito dva se souhrou náhod ocitnou spolu na jedné lodi, a to doslova, navíc v obklíčení nepřítele. Nezáviděníhodná situace, překážejí si, lezou si na nervy, mají naprosto rozdílný názor na pití alkoholu, zpěv náboženských písní, na to, jak se postavit německé hrozbě, i na to, co je nebo není vlasteneckou povinností. Přesto spolu nakonec dokáží projet nebezpečnými peřejemi, přežít nepřátelskou palbu, zrádné mělčiny, ztroskotání i útoky komárů a původní vzájemnou nevraživost proměnit ve velikou lásku.

Africká královna je humorným i dramatickým příběhem o tom, k čemu dokáže chytrá žena přinutit zamilovaného muže. Jaký bude osud této nesourodé dvojice uprostřed první světové války, uvidíte v Městském divadle v Prachaticích 31. října od 19 hodin.