Vyrazte do světa s Princem Mamánkem

PRACHATICE – Máte doma mamánka a nevíte si s ním rady? Pak jste na tom stejně, jako král Radomil. Představte si, že jeho synovi je dokonce už devětatřicet let a stále se drží doma! A protože už toho pan král má tak právě akorát, rozhodne se pro radikální krok. Jaký? Na to vám odpoví pohádka Princ Mamánek.

Princ Ludvík Otomar Karel XII. zrozený Vznešený je velmi spjatý se svou milující maminkou, královnou Ludmilou. Jenže Ludvík je princ už poněkud přerostlý. Ve svých třiceti devíti letech se  bojí se skoro všeho, do ženění se nežene a většinu života se poflakuje po přepychovém zámku a přilehlých oborách. Moudrý král Radomil mu proto připraví nečekaný dárek. Princ se jednoho rána probudí v lese v obyčejných šatech a v doprovodu drsného rytíře Hudrovala se má vydat do světa, aby poznal, co je život a snad konečně dospěl.

Na velké dobrodružné cestě ho čekají věci, o kterých zatím jen četl v knihách. Potká mocného čaroděje, zlé čarodějnice, ducha i samotnou paní Smrt a možná najde i lásku svého života. Co na to všechno řekne maminka? A bude otec král spokojený? To se dozvíte 27. října v Kině Národka v Prachaticích. Pohádka Princ Mamánek začíná v 17 hodin.