Třeboň ovládnou pohádkové příběhy. Vyberte si!

TŘEBOŇ – Souhlasíte s tím, že pohádky nejsou jen pro malé děti? No samozřejmě! Můžete se o tom na vlastní oči a uši přesvědčit právě v těchto dnech, kdy Třeboň ovládnou kouzelné příběhy. Vydáte se za Broučkem, treperendou, nebo ochutnáte čaj s princeznou?

Jako první se za vámi přiletí podívat Brouček. Náš malý velký hrdina, který zažívá největší dobrodružství svého života. Maminka s tatínkem mu drží pěsti a kmotřička s Janinkou z dálky dohlížejí. A možná přiletí i žluna! Na motivy známé knížky Jana Karafiáta odehraje pohádku Divadelní spolek Lokvar.

Mít ženu treperendu je pohroma, protože co mělo zůstat vaším tajemstvím, vytroubí celému světu. Co s ní, to vám poradí Divadlo Studna. Pomůže dobrá rada, nebo se musí stát zázrak?

Pohádka o podvodném lékaři, který se snaží uzdravit sultánovu dceru, nese název Čaj pro princeznu Vřeštilku. Je plná akce a humoru a do děje se zapojíte i vy!

V Pohádkách z Popletené Lhoty najdete sice princeznu, pohádkového dědečka, čerty, Honzu i paní královnu, ale vše je tak trochu naruby. O tom vás přesvědčí Marešova divadelní společnost.

Muzikálovou pohádku podle předlohy Zdeňka Trošky Princezna ze mlejna vám představí Divadelní společnost Agáta. Bude plná lásky, kouzel a líbivých písniček.

O závěr festivalu se postará interaktivní pohádka Uši pro princeznu. Společně se Studiem Damúza budete hledat přístup nejen k hudbě, ale i k srdci princezny. Tak nezapomeňte, že Pohádková Třeboň začíná v Divadle J. K. Tyla už 22. října v 15.30 hodin.