ČESKÉ BUDĚJOVICE – Co pro vás letos nachystalo krajské město? Na náměstí už ožilo adventní městečko i kluziště, chystá se rozsvícení vánočního stromu, přílet anděla, ale nakouknout můžete i do vánoční historie. Jen je důležité vědět, kdy se za vybranou akcí vydat.

Radost v dětských očích z rozsvícení vánočního stromu nemusíte vidět až o Štědrém dni u vás doma. Stačí vzít rodinu 26. listopadu na náměstí Přemysla Otakara II. Jedle, která tam doputovala z Jílovic, bude slavnostně rozsvícena v 16.30 hodin. Nejen děti se jistě už dnes těší na přílet anděla, tak ho 5. prosince v 17.45 hodin nezmeškejte. Rádi si zazpíváte koledy? Tak se sem vydejte 9. prosince. Vránkovy koledy tu zazní od 17. hodin. Dáváte-li přednost jiné hudbě, vydejte se do klášterního kostele Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí. Tam pro vás totiž budou 13. prosince od 19.30 hodin připraveny gospelové vánoční melodie.

Potřebujete doplnit vánoční výzdobu? Projděte si nejen trhy na náměstí, ale na poslední chvíli můžete něco zajímavého objevit i na trzích v prostorách radnice. Konají se od 12. do 17. prosince vždy od 9. hodin.

Piaristické náměstí, Hroznová a Panská ulice ožijí vánocemi na starém městě 18. prosince od 10. hodin. Víte, kde najdete živý betlém? Od 21. prosince od 17. hodin na Piaristickém náměstí.

Sice ještě nemrzne, ale brusle už vyzkoušet můžete. Kluziště kolem Samsona je totiž už v provozu. Tak nazout a hurá na led!