Čtyřicet hasičů exhibičně soutěžilo ve Fire Combatu

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADEC KRÁLOVÉ – Na stadionu hasičského záchranného sboru proběhla uplynulý pátek soutěž, ve které na dvou paralelních závodních dráhách mezi sebou soutěžili profesionální a dobrovolní hasiči v silově náročných disciplínách.

Hasiči museli nejprve zdolat lešeňovou věž, při tom na rameni nesli do harmoniky poskládanou hadici o váze 19 kg. Až na horní patro věže pak museli vytáhnout smotané hadice o stejné váze. Po seběhnutí z věže čekaly soutěžící rány na Kaiser boxu, slalom a běh s hadicemi. Závěrečná fáze soutěžní dráhy je vůbec nejtěžší – transport 80kg figuríny až do cíle. To všechno v kuse na jeden zátah!

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Soutěže se zúčastnilo také reprezentační družstvo HZS ČR v TFA, kdy tito závodníci světové špičky mohli předat nováčkům své cenné zkušenosti z podobných závodů. Exhibici uspořádala Česká Hasičská Sportovní Federace spolu s HZS Královéhradeckého kraje a Sportovním klubem hasičů Královéhradeckého kraje pro členy všech druhů jednotek požární ochrany,“ říká k zajímavé akci mluvčí hasičů Martina Götzová.