Rozsáhlé stavební práce jsou u konce

Foto: Oficiální www města Náchod

NÁCHOD – Řidiči opět mohou využívat jednu z náchodských ulic, která od května procházela rekonstrukcí. Ta jim nyní nabídne i nová parkovací místa. Ukončení stavebních prací uvítají také cestující autobusu.

Rekonstrukce silnice v ulici Řezníčkova trvala více jak půl roku, od úterý je však plně v provozu. Nejprve byl opraven parovod, teprve poté se mohlo začít pracovat na nových místech k parkování. Těch nakonec vzniklo v dotyčném místě dvaadvacet. Vznikly zde nové chodníky a přechod pro chodce s bezpečnostním ostrůvkem, došlo i na nové veřejné osvětlení. Zpět se vrací také autobusové linky, které projížděly po objízdné trase v ulici za Vodárnou. Rekonstrukce si z rozpočtu vyžádala částku okolo osmi milionů korun. „V průběhu stavby byla objevena původní dešťová stoka, která zajišťovala odvodnění poměrně velkého území. Tento nepředvídatelný problém musel být vyřešen vyprojektováním a realizací nové dešťové kanalizace. Přes všechny tyto komplikace byla oprava místní komunikace v tomto týdnu zdárně dokončena. Park u ulice Českých bratří bude dokončen, jakmile to klimatické podmínky dovolí,“ dodává za město Nina Adlof.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.