V Safari Parku začne oblíbená Vánoční zoo

foto: Safari Park Dvůr Králové

TRUTNOVSKO – Už tuto sobotu vypukne tradiční oblíbená akce, při které areál zahrady ozáří tisíce světélek na vánočních řetězech, zářící siluety nosorožců, bongů, buvolů a dalších zvířat, zlatě se rozsvítí i skulptury baobabů. To však zdaleka není všechno.

„Areál ovšem oživí i evropské vánoční stromky v celém areálu, zdobené ručně foukanými ozdobami z místních dílen, desítky adventních věnců, girland a dalších dekorací i dřevěné stromky tradiční pro oblast jihu Afriky. Ty navíc safari parku pomáhají řemeslnými ozdobami zdobit školy a školky z okolí, jejichž žáci ozdoby sami vyrobili,“ říká za Safari Park Dvůr Králové Michal Šťastný.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Akce potrvá od 17. prosince 2022 do 2. ledna 2023. Otevírací doba safari parku je po dobu trvání Vánoční zoo do 18 hodin s výjimkou 24. 12. a 31. 12, to brány zavírají ve 14 hodin.

V klasické části safari parku jsou největšími lákadly dvě mláďata levharta perského, tučňáci brýloví v průchozím výběhu a mnoho dalších zvířat. Do výběhů vycházejí běžně nosorožci, všechny šelmy, buvoli kaferští nebo zebry bezhřívé. K vidění v teple pavilonů jsou i sloni, žirafy, drilové, šimpanzi a další primáti, všichni plazi Vodních světů a Jedovaté Afriky nebo osádka Ptačího světa.