Nová kniha o městě má formu komiksu

Foto: Oficiální www města Jičín

JIČÍN – Komiks za dlouhá léta neztratil nic na své přitažlivosti, proto se v Jičíně rozhodli, že touto formou představí občanům dějiny města. Na publikaci se pracovalo dlouhé tři roky.

Koncem loňského roku byla po více než třech letech práce představena publikace, která netradičně mapuje historii regionu. Pro občany ji připravilo Regionální muzeum ve spolupráci s galerií v Jičíně. Na téměř pět seti stranách kniha představuje formou komiksu vybrané příběhy nebo pověsti, které se vztahují k Jičínsku. Hravou formou se tak čtenáři mohou například dovědět, jak byla vysázená lipová alej vedoucí z Jičína do Valdštejnské lodžie nebo jak získal Jičín své jméno. U příběhů jsou také vyobrazeny předměty ze sbírek jičínského muzea, které s příběhy přímo souvisejí. „Kniha potěší nejen děti, ale i dospělé. Moc se mi líbí a ráda bych ji nadělila vnoučatům k narozeninám,“ říká seniorka Jitka Součková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.