Trejd s Bruslaři. Místo Kellyho Klímy přichází Jan Eberle

foto: Mountfiled HK

HRADEC KRÁLOVÉ – Mountfield HK a BK Mladá Boleslav se krátce po začátku nového roku domluvily na hráčské výměně, která potrvá do konce této sezony. V nových působištích se pokusí nastartovat Kelly Klíma a Jan Eberle. První zmíněný zapsal letos dva kanadské body (1+1), druhý pouze o jeden více (2+1) – nová výzva je tak pro oba útočníky vítaným impulzem.

Hokejové cesty dvojčat Klímových se podruhé v kariéře na nějaký čas rozejdou – Kelly nedokázal navázat na své loňské výkony, během nichž zapsal v základní části 19 bodů (8+11), letos zůstal daleko za očekáváními. Svými i vedení klubu. „Kelly a jeho agent opakovaně přišli s požadavkem na výměnu, jelikož Kelly nebyl dle jejich názoru spokojený se svým vytěžováním. Snažili jsme se této výměně vyhnout, ale v tuto chvíli chceme dát prostor Kellymu k určitému restartu. Ze dvou možností, které se v tomto týdnu objevily, jsme vybrali trejd za Jana Eberleho,“ hlásí generální manažer Aleš Kmoníček.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Třiatřicetiletý Jan Eberle je extraligou ostřílený forvard, na kontě má téměř sedm stovek utkání v dresech Kladna, Litvínova, Olomouce, Plzně a Mladé Boleslavi. Do paměti hradeckých fanoušků se zapsal převedším v loňském play-off, kdy Mountfieldu HK vstřelil během pěti utkání tři góly. „Honza je zkušený prověřený hráč, na kterého nemáme z loňského play-off vůbec dobré vzpomínky. Je to odolný útočník, jenž má výborný pohyb a je silný v osobních soubojích. Věříme, že nám svými dovednostmi pomůže a přinese do hry potřebný důraz,“ představuje novou akvizici hlavní trenér Tomáš Martinec.