Univerzita Hradec Králové po dvou letech otevírá dveře uchazečům o studium

foto: Univerzita Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Po dvou letech, kdy se Univerzita Hradec Králové (UHK) kvůli pandemii covid-19 prezentovala uchazečům a uchazečkám o studium výhradně online, se vrací k tradici standardních dnů otevřených dveří. Ty na UHK proběhnou v pátek 13. ledna a v sobotu 4. února 2023.

„Vracíme se k našemu vlastně vůbec nejoblíbenějšímu modelu. Budovy uchazečům a uchazečkám otevřeme, dáme jim možnost setkat se s jejich budoucími vyučujícími, s představiteli studentských organizací a spolků, vysvětlíme jim možnosti výjezdů do zahraničí a poznají i některé starší spolužáky,“ říká ke dnům otevřených dveří na UHK rektor univerzity Kamil Kuča.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Robustní program se odehrává převážně v univerzitním kampusu Na Soutoku v Hradecké ulici, v pátek 13. ledna od 9:00 hod. do 15:00 hod., v sobotu 4. února pak od 9:00 hod. do 14:00 hod. Ve stejný čas se ale návštěvníkům otevřou i univerzitní koleje (Palachova ul.) a budova nově zrekonstruované Filozofické fakulty UHK na nám. Svobody. Organizace hlavních aktivit nicméně připadá právě na univerzitní kampus Na Soutoku, kde budou mj. představitelé a představitelky studijních oddělení jednotlivých součástí soustředěni do jednoho info pointu a zájemci o studium tak mohou své dotazy vzhledem k organizaci studia vyřešit na jednom místě.  Podrobný program DOD UHK naleznete zde.

„Novinkou letošního roku je spojení UHK s některými podniky a kulturně-vzdělávacími institucemi v našem krásném městě, na základě návštěvy našich dnů otevřených dveří získají návštěvníci speciální slevový kupon, který mohou v dny konání uplatnit třeba formou sníženého vstupného na Bílou věž, do Muzea východních Čech v HK nebo si dát zdarma dobrou kávu či zlevněný oběd na náměstí,“ uzavírá rektor Kuča.