Lidé na předměstí budou mít novou lávku

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Největší hradecké sídliště, které se nachází na Moravském Předměstí, má několik let uzavřeno lávku, což představuje komplikace pro chodce. Letos by mělo dojít k revitalizaci, která si však vyžádá z rozpočtu několik milionů korun.

Na jaře by mohla začít stavba nové lávky na Benešově třídě, konkrétně u restaurace Kozlovka. Stávající je již nějaký čas uzavřená, zrekonstruovány by měly být také přilehlé chodníky a okolí. Pokud vše půjde podle plánu, lávka by měla být místním k dispozici koncem letošního roku. Ve výsledku by mělo jít o investici ve výši devět milionů pět set tisíc korun. „Stávající lávka u restaurace Kozlovka je v dezolátním stavu, proto byla z bezpečnostních důvodů před několika lety uzavřena. Tento stav výrazně komplikoval život na Benešovce, protože byla omezena průchodnost chodců na zastávku MHD a do obchodů za Kozlovkou,“ dodává za město Lukáš Řádek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.