Na přesun knihovny by mohla být využita dotace

Foto: Oficiální www města Dvůr Králové nad Labem

TRUTNOVSKO – Přeshraniční spolupráce by mohla vyřešit situaci ohledně místní knihovny, která se má přesouvat do jiného objektu. Do Dvora Králové proto zavítala tento týden návštěva z Polska.

V pátek přijeli do Dvora Králové nad Labem zástupci polských Kowar. Jednání byla také přítomna ředitelka městské knihovny Slavoj, ta se má v budoucnu stěhovat do jiné budovy. Jednalo by se o přeshraniční spolupráci, na kterou by bylo možné zažádat o evropské dotace. „O spolupráci jsme začali jednat již na konci loňského roku, kdy jsme Kowary navštívili. Tentokrát zástupci polského města přijeli k nám, abychom navázali na dřívější jednání. Věříme, že bychom mohli získat zajímavé finanční prostředky jednak na přesun knihovny do prostor budovy městské spořitelny, a jednak na možnou rekonstrukci budovy čp. 2 pro potřeby městského informačního centra,“ říká místostarosta Jan Helbich.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.