Manželská dvojice připravila důvěřivé lidi o více než 600 tisíc korun

ilustrační foto

HRADECKO – V minulém týdnu obvinili policisté z podvodu 35letého muže a 47letou ženu z Hradce Králové, kteří s vymyšlenými legendami připravili během roku čtyři osoby o téměř 660 tisíc korun.

„U osob, s kterými se náhodně seznámili na veřejných místech, využívali jejich duševní stav a důvěřivosti. Například jim namluvili, že potřebují peníze na úhradu služeb advokáta, na koupi kočárku či telefonu, na úplatek za zničení důkazů fiktivního trestného činu,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jednoho z poškozených dokonce přesvědčili, aby si na sebe zařídil pět mobilních paušálů a dalšího ke sjednání úvěru se slibem, že platby budou obvinění hradit. Samozřejmě že nezaplatili žádnou fakturu za paušály ani žádnou splátku úvěru a zrovna tak poškozeným nevrátili žádné zapůjčené peníze, přestože je o tom přesvědčovali a vrácení peněz slibovali.

Společně s manželi byla obviněna i 53letá žena také z Hradce Králové, která měla jednomu z poškozených bránit v odchodu z jejího bytu, kam ho pod smyšlenou legendou vrácení peněz pozvala. Ta je obviněna z přečinu omezování osobní svobody, za což ji hrozí až dva roky odnětí svobody. Manželé mohou být za podvod potrestáni vězením na 1 rok až 5 let.

Z vyšetřování vyplynulo, že každý z obviněných, z nichž ani jeden nemá zaměstnání, má na sebe vedeno několik exekucí, dohromady za více než 1,2 miliónu korun.