Neznámí sprejeři způsobily několika tisícovou škodu

ilustrační foto

NÁCHODSKO/RYCHNOVSKO – V těchto dnech řeší policisté práci rádoby umělců na fasádě rodinného domu, dveří dámských toalet a garáže. Možná, že právě vy jste něco viděli a můžete pomoci ohladit totožnost pachatelů.

„K posprejování části fasády bytového domu došlo v České Skalici v ul. Na Kamenci v době od neděle 15. ledna 2023 do soboty 21. ledna 2023. Dosud neznámý sprejer zde měl nasprejovat oranžovou barvou tvar připomínající kosočtverec. Způsobená škoda se v tomto případě pohybuje kolem 8 tisíc korun,“ říká policejní mluvčí Lucie Konečná.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Rychnovští policisté evidují dva případy sprejerství. V jenom z nich došlo k popsání dveří dámských toalet na vlakovém nádraží v Rychnově nad Kněžnou, parapetu okna a kovové lavičky lihovým fixem. Způsobená škoda představuje 5 tisíc korun. „Ve druhém případě došlo v době od 18.1 do 22.1.2023 v Rychnově nad Kněžnou v ul. Obránců míru k posprejování garáže, kde se škoda vyšplhala k 15 tisícům korun,“ dodává policejní mluvčí.

Věk pachatelů, kteří se věnují sprejerství, se převážně pohybuje od 17 let do 24 let. Sprejerství je již od začátku trestný čin, a to bez ohledu na výši způsobené škody. Pachatelům za takové jednání hrozí mimo pokuty i rok vězení.

Policisté žádají občany, kteří by mohli poskytnou jakékoliv informace ke ztotožnění pachatelů, aby kontaktovali tísňovou linku 158.