První zastávka ČEZ SkiTour 2023 na Orlickém maratonu ve znamení modré oblohy a třpytivého sněhu

foto: ČEZ SkiTour

RYCHNOVSKO – První únorový víkend se odehrálo dlouho očekávané zahájení seriálu ČEZ SkiTour 2023. Po přesunech kvůli nedostatku sněhu byla sezona zahájena v Orlických horách. Tradiční a již 39. ročník Orlického maratonu přivítal 535 závodníků a všechny potěšil hned dvěma novinkami!

První novinkou bylo vyhřívané zázemí, které poskytlo komfort, online výsledky i zábavu. Druhou pak bylo azurové počasí a sluníčko, jaké v Deštném a na hřebenech Orlických hor jen tak nepotkáte!

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Poměrně větrnou a zasněženou sobotu, kdy si na své přišli milovníci skejtu na VW Orlickém maratonu 20 km volně a také děti ve všech věkových kategoriích, vystřídala slunečná a třpytivá neděle, která dala všem závodům klasikou ten správný horský říz.

Do závodů na 10, 20 a 40 kilometrů klasicky nastoupilo celkem 281 závodníků, kteří se statečně vydali stopou pro zážitky i výkon. Vítězem nejdelší trati Orlického maratonu se stal Aleš Bohatý a nejrychlejší ženou byla Adéla Ročárková (dříve Boudíková). Závodníci si trať pochvalovali. “Bylo to jako hodně těžký, ale asi nejlepší lyžování letošní sezóny”, říká závodník Jakub Jirků. Dohlédnout se z hřebenů Orlických hor dalo až na ty krkonošské!

Dvacítku klasikou ovládl Jakub Pšenička a po sobotním vítězství v Orlickém půlmaratonu skejtem se vítěznou ženou stala Tereza Hujerová. Závod ČT na 10 kilometrů klasicky pak během půlhodiny ovládli Richard Vítek a Tereza Ptáčková.

Kromě zmiňovaného azura a skvělých lyžařských podmínek se organizátorům povedlo zajistit pro závodníky SkiTour vyhřívané zázemí. ČEZ Energy zóna poskytla útulné a zábavné útočiště, T-Mobile Lounge pak skvělý servis doplnila o možnost vyhledat svůj výsledek online přímo na dotykových obrazovkách!

Orlický maraton byl posledním závodním tréninkem před 56. ročníkem ČEZ Jizerské 50, který vypukne v termínu 9.-12. února v jizerském Bedřichově a poté bude seriál pokračovat 18.-19. února na krkonošských Horních Mísečkách. Všichni jste srdečně zváni na tyto svátky lyžařského sportu, startovné pořídíte vždy do středy před závodem zde.

Termíny 16. ročníku ČEZ SkiTour:

  • ČEZ Jizerská 50: 9. – 12. 2. 2023
  • Horní Mísečky:18. – 19. 2. 2023
  • JeLyMan: 25. – 26. 2. 2023
  • Bieg Piastów (partnerský závod): 3. – 5. 3. 2023
  • Krušnohorská 30: 4. – 5. 3. 2023
  • Harrachov: 10. – 11. 3. 2023