Dvě desítky policistů dohlížely na tuningový sraz

Ilustrační foto

HRADECKO – Sraz se konal uplynulou sobotu v šest  hodin večer na parkovišti u jednoho obchodního domu na Pražském Předměstí v Hradci Králové. Zúčastnilo se ho okolo 400 aut a opět se to neobešlo bez problémů.

„Na celou akci trvající téměř 6 hodin, dohlíželo 20 policistů, kteří zajištovali bezpečnost a plynulost silničního provozu a dohlíželi na dodržování veřejného pořádku,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dopravní policisté zkontrolovali přes 120 aut a odhalili skoro 100 přestupků, z nichž 20 bylo oznámeno správnímu úřadu a zbytek vyřešen na místě udělenou pokutou v celkové výši necelých 100 tisíc korun.

U zhruba dvou třetin všech přestupků se jednalo o nezpůsobilý technický stav vozidla. Dále se jednalo o porušení rychlosti, nepřipoutání se za jízdy bezpečnostním pásem, nepředložení povinného pojištění, obtěžování nadměrným hlukem a parkování na místech určených pro invalidy a jiných zákazech. Ani u jednoho řidiče nezjistili požití alkoholu či drog.