Lidé nejčastěji v Safari Parku Dvůr Králové adoptují hrošíka

ilustrační foto

TRUTNOVSKO – Adoptivní rodiče podpořili loni Safari Park Dvůr Králové více než dvěma a čtvrt miliony korun. Nejoblíbenějším druhem pro adopci byli hrošíci, kteří patří k dlouhodobě nejvíce podporovaným druhům. Safari park odmění adoptivní rodiče za podporu jedinečnými zážitky se zvířaty.

„Podpora formou adoptivního rodičovství je pro nás nesmírně důležitá. Nejen, že adoptivní rodiče podporují chov vzácných zvířat nemalými částkami, navíc tím ale potvrzují, že safari parku fandí. Toho si velmi vážíme a všem děkujeme,“ říká ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Rok 2022 byl z pohledu adopčního rodičovství velmi úspěšný. V průběhu roku adoptovalo nějaké zvíře v safari parku 500 mecenášů, kteří do rozpočtu zahrady přispěli více než 2 250 000 korun. Nejvíce oblíbenými zvířaty jsou z pohledu adoptivních rodičů tradičně hrošík liberijský, následovaný bodlínem Telfairovým a surikatou vlnkovanou.

Adoptujte zvíře!

Zájem o adopce posílila i vánoční kampaň Adoptuj mě!, která představila desítku druhů, které jsou pro safari park ikonické, a v jejich chovu došlo v uplynulém roce k významným událostem. Kampaň trvala od prosince až do konce ledna. Safari park v jejím průběhu zaznamenal hned 197 nových adopcí.

Rok 2022 byl z pohledu adopčního rodičovství velmi úspěšný. V průběhu roku adoptovalo nějaké zvíře v safari parku 500 mecenášů, kteří do rozpočtu zahrady přispěli více než 2 250 000 korun.

Dva z lidí, kteří v od začátku roku 2022 až do konce roku nějaké zvíře adoptovali, se díky svému příspěvku stanou chovateli v safari parku na jeden den. Na další dvojici čeká prohlídka zahrady s průvodcem, zakončená setkáním se žirafami z očí do očí.

Pozvěte zvíře na jídlo!

Významný byl v loňském roce také příspěvek z kampaně Pozvi zvíře na jídlo. Milovníci zvířat podpořili safari park nákupem denních krmných dávek celkovou částkou takřka 250 tisíci korun. Největší příspěvek touto cestou lidé zaslali hrošíkům, surikatám a slonům. Do kampaně nejnověji vstoupil krokodýl štítnatý; od 1. února je možné ho pozvat na večeři za 200 korun.

Program adopce zvířat zavedl safari park před více než 30 lety coby první česká zahrada. Projekt je dlouhodobě jednou z nejúspěšnějších cest získávání podpory veřejnosti. Pozvi zvíře na jídlo vzniklo ve snaze překlenout výpadky příjmů spojenými s koronavirovou krizí na konci jara 2020 a pro velikou oblibu pokračuje dodnes. Oba projekty od safari parku přebraly ostatní české i zahraniční zoologické zahrady, kde významně pomáhají.