Veřejné prostranství v centru města čekají úpravy

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Město má v plánu upravit prostor okolo jedné z nejcennějších památek, cílem je zlepšit vzhled lokality v centru pomocí zeleně. Stávající stromy budou vykáceny a na podzim dojde k nové výsadbě.

Před budovou muzea bude koncem února pokáceno pět vysokých vzrostlých smrků a tři malé. Důvodem je jejich špatný stav. Zhruba za půl roku zde proběhne vysázení nových stromů, dojde na okrasné dřeviny a přibydou také třešně. Mělo by dojít i na odstranění jalovcového keře, na původním místě by tak mělo vzniknout nové zatravněné místo. „Díky této obměně získá celá lokalita nový vzhled, který dává smysl i z pohledu životního prostředí. Vybrané dekorativní dřeviny krásně kvetou a velmi příjemně doplní toto místo. Jedná se navíc o druh stromů, které se do města více hodí, máme s nimi dobré zkušenosti, nejsou nijak náročné na stanovištní podmínky a v městském prostředí dobře rostou“ dodává za město Adam Záruba.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.