Po městě jezdí nové autobusy

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Starší vozy se začínají vyřazovat a dopravní podnik je postupně nahrazuje novými, které nabízejí cestujícím větší komfort a jsou ekologičtější. Autobusy jsou také vybaveny speciálním systémem pro nevidomé.

Dopravní podnik získal deset nových autobusů, které v posledních dnech začaly jezdit po městě. Jedná se o šest kratších a čtyři delší nízkopodlažní vozy, záruční doba na jedno z nich je šest let. V provozu je momentálně okolo sto třiceti autobusů, z poloviny jde o elektrické. Za nové vozy bylo ve výsledku zaplaceno třiašedesát milionů korun. „Autobusy jsou vybaveny automatickou klimatizací a cestující zde naleznou USB zásuvky pro dobíjení drobné elektroniky. Nové autobusy přinášejí také změnu v interiérech, kdy látkové sedačky nahradily koženkové, což je lepší i z důvodu údržby,“ dodává za město Miroslav Hloušek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.