Kampus Královéhradecké univerzity ožije soubojem nejlepších vysokoškoláků v závodě Gladiator Race

foto: SPORTVISIO - GLADIATOR RACE

HRADEC KRÁLOVÉ – V sobotu 25.3.  se stane  již 6. ročník závodu GLADIATOR RACE v Hradci Králové soubojem nejlepších vysokoškoláků  v překážkovém závodě. Ve spolupráci s Univerzitou Hradec Králové je už po páté  součástí závodu i Akademické Mistrovství České republiky. 

Dnes již tradiční jarní sportovní akce odehrávající se v samotném centru města, využívající zázemí univerzitního kampusu.  Mnoha inovací se dočká samotná závodní trať, která nově využije některá spektakulární místa v Hradci Králové, jakým je například soutok řek Labe a Orlice, ale také  doprovodný program, který by měl  přilákat i velké množství diváků.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Lze očekávat rychlý závod s komplexní škálou překážek – silové, technické i  vodní překážky, které prověří   dovednosti všech závodníků. Trasa bude měřit lehce přes 4 kilometry a bude na ní třeba překonat více jak 20 překážek. Krom mistrovských kategorií budou k dispozici I všechny tratě na které jsou pravidelní účastníci série Gladiator Race zvyklí. Na své si přijdou I děti a to nejen v průběhu vlastního závodu, ale také během doprovodných aktivit a soutěží, které mají za cíl nadchnout mládež k aktivnímu způsobu trávení volného času. Doprovodný program bude určen I pro veřejnost z řad diváků. Samozřejmostí je pak elektrizující atmosféra podpořená skvělou hudební produkcí, nadšeným moderátorským výkonem, skvělým cateringem a velkým množstvím partnerských stánků a soutěží. Součástí programu bude i tentokrát vyhlášení projektu „Bojovníci s osudem“, který má za cíl propojit  sportovní stránku Gladiátorských závodů se společensko-charitativními aktivitami.

Očekávaná účast je 1600 závodníků napříč všemi kategoriemi a běhat se bude pod dohledem kamer České televize.