Pod pytlem s bramborami měl schované nadměrné množství cigaret, které zakoupil v Polsku

foto: Celní úřad pro Královéhradecký kraj

NÁCHODSKO – V uplynulých dnech si vybrali královéhradečtí celníci ke kontrole osobní automobil se slovenskou SPZ, za jeho volantem seděl 45letý usměvavý šofér. Smích ho však po zevrubné kontrole rychle přešel.

„Při kontrole vozidla, kdy v úvodu komunikace deklaroval, že veze z Polska potraviny, vzápětí přiznal, že si dováží také cigarety. Byly umístěny na zadní sedačce pod pytlem s bramborami a další, podstatně větší množství, celníci našli v kartonových krabicích v zavazadlovém prostoru vozidla. Napočítali jich celkem 22 240 kusů,“ říká mluvčí královéhradeckých celníků Jitka Fajstavrová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na cigaretách chyběly platné tabákové nálepky a bylo jich přepravováno více než zákon povoluje. Celníci cigarety zajistili, uskladnili je ve skladu celního úřadu a případ předali k zahájení úkonů trestního řízení.

Muži bude vyměřena spotřební daň ve výši 84 590 korun a ve zkráceném trestním řízení mu hrozí za přečin porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží trest odnětí svobody až na tři léta, vyslovení propadnutí zboží a udělení peněžitého trestu až do výše 1 milionu korun.