Opravený most je občanům opět k dispozici

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Most určený pouze pěším a cyklistům se dočkal rekonstrukce, která byla dokončena o několik týdnů dříve, než bylo původně v plánu. Náklady na opravu se počítají v milionech.

Před půl rokem byla zahájena opravena železného mostu Bailey Bridge, který je přezdívaný jako Železňák a který spojuje Slezské Předměstí s Malšovicemi. Došlo k nové úpravě konstrukce, sanaci opěr i k výměně osvětlení. Práce se nakonec podařilo dokončit dříve, proto byl most v pátek 17. února opět otevřen veřejnosti. Ve výsledku se jednalo o investici ve výši devatenáct milionů dvě stě tisíc korun. „Na jaře ještě technické služby provedou na mostě drobné opravy, kterými se napraví poškození vzniklá při přepravě a montáži, nejedná se ale o velké zásahy a lidé se nemusí bát, že by se měl most opět uzavřít. Byl řádně opraven a sloužit veřejnosti by mohl alespoň dalších osmdesát let,“ dodává za město Pavel Vrbický.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.