Festival Cyklocestování proběhne už tuto sobotu

ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Druhým rokem proběhne v Adalbertinu specializovaná přehlídka cestopisných besed a promítání o cykloturistice. Tato nevšední sportovně-poznávací akce je určena nejen pro všechny „cyklocestovatele“, kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě.

„Těšit se můžete na plno dobrodružství, sportovní výkony a plno krásných záběrů. Samozřejmostí je fajn nálada. Hlavním programem bude projekce extrémního ultrabikera Honzy Kopky o jeho extrémních výkonech na kole v zasněžené Aljašce. Za tahák festivalu lze určitě považovat projekci nepřekonatelného Dana Polmana, o jeho dálkových cyklovýkonech,“ láká na festival za Hradeckou kulturní a vzdělávací společnost s.r.o., Daniel Kučera.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pro milovníky rakouských cyklostezek je tu pak beseda Martina Stillera, který roky v této alpské zemi žil, pracoval a cyklocestoval. O zážitky nebude nouze ani v besedě hyperaktivní holky Veroniky Jiřičkové, která absolvovala zajímavou cestu na koloběžce po Islandu. Velmi zajímavé bude také povídání Tomáše Zaplatílka o horské Gruzii. Tradičně nesmí chybět rodina Vackova, která vás vezme na kolech do Austrálie.

Fajnovým oživením a třešničkou na dortu bude koncert písničkáře-cykloturisty Honzy Řepky a jeho kapely Bájsykl Band.

Festivalu Cyklocestování bude věnována sobota 25.2. 2023 od 9 do 22 hodin.

Program:

Blok A:

  • 09:00 – 10:00 Tomás Zaplatílek – „Cesta čaje a piva aneb z Gruzie domů“
  • 10:15 – 11:30 Černobyl na kolečkách – FILM A BESEDA SE ČLENY EXPEDICE

Obědová přestávka – zveme Vás do přilehlé restaurace Kobyla.

Blok B:

  • 12:15 – 13:30 Dan Polman – „Race Across America“
  • 13:45 – 14:15 Martin Stiller – „Do Bosny na zmrzlinu“

Blok C:

  • 14:45 – 15:45 Veronika Jiřičková – „1000 km s koloběžkou po Islandu“
  • 16:00 – 17:15 Vackovi – „Ze Sydney k obratníku Kozoroha“

Blok D:

  • 17:45 – 18:45 Stillerovi – „Rakouské cyklostezky – Enns a Ybbs“
  • 19:00 – 20:15 Jan Kopka – „Ve spárech Aljašky“ – HLAVNÍ HOST
  • 20:30 – 22:00 Jan Řepka & Bájsykl Band – KONCERT

Podrobnější informace naleznete zde . Vstupenky lze zakoupit na celý den nebo na jednotlivé přednáškové bloky (celkem 4).  Předprodej vstupenek je online na HKpoint.cz nebo osobně v Turistickém informačním centru na Eliščině nábřeží.

Festival pořádá spolek Cyklocestovatelé za významné podpory města Hradce Králové a Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti, která je spolupořadatelem akce.