Filmový klub “AS FAK”! aka FK-AF-K? své působení zahájí projekcí snímku Víly z Inisherinu!

HRADEC KRÁLOVÉ – První promítání a zároveň nové spojení Filmového klubu Bio Central a Akademického filmového klubu UHK proběhne již 27.2.! Promítání filmu Víly z Inisherinu bude zahájeno v 17:30 hodin s krátkým úvodem. Na konci se jako vždy můžete těšit na moderovanou debatu s odborníkem.

Akademický filmový klub, který je již zaběhlou doménou hradecké univerzity, se nově spojil s Filmovým klubem Bio Central. Toto spojení neznamená žádnou strašidelnou změnu, ba naopak. Návštěvníky čekají častější projekce s hosty, kteří jsou odborníky ve svých oborech, a především aktuální témata s rozmanitou nabídkou filmů. Nový formát, který vám bude představen přinese jedno promítání každý měsíc.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Každé poslední pondělí v měsíci se sejdeme v našem milovaném Bio Central, společně se podíváme na film vybraný našimi dramaturgy a následně si popovídáme s odborníky, kteří si s námi s radostí zadiskutují. Samozřejmě nebude chybět ani zvýhodněné vstupné – konkrétně 30 Korun pro studenty, seniory a držitele kartičky filmového klubu,“ říká mluvčí kina Bio Central, Jan Slanina.

Poprvé, přec znovu

Prvním snímkem budou Víly z Inisherinu. Tento snímeje  na plátnech už nějakou tu chvilku a do 27.2., tedy do prvního promítání, ho stihnete zhlédnout hned několikrát. Ale měli jste u ostatních promítání možnost debaty s odborníkem interpretace filmu a divadla, s historikem, politologem, filozofem či samotným producentem filmu?  A víte, o čem snímek Víly z Inisherinu doopravdy pojednává a na kterou zásadní historickou událost chce upozornit? Co bylo inspirací filmu? A jaký má film dopad na diváka či divačku a proč tomu tak je?

„Nesmíme ani opomenout úvod, který zprostředkujeme my, dramaturgové cyklu. My, kteří pro vás filmy s pečlivostí vybíráme, my členové AFK. Ale nebojte se dlouhých, uměle natažených úvodů, kde vám vyzradíme o filmu tolik, že ho ani nebudete chtít vidět. Úvody budou krátké, věcné a především zábavné,“ říká mluvčí FK-AF-K?! Anna Fliegerová.

Samozřejmě nebude chybět ani zvýhodněné vstupné – konkrétně 30 Korun pro studenty, seniory a držitele kartičky filmového klubu.