Kvůli oteplení nebezpečně stoupla hladina řeky

Foto: Oficiální www Nového Města nad Metují

NÁCHODSKO – Klidnou neděli neměli členové povodňové komise, kteří museli bedlivě sledovat stav řeky, jejíž hladina stoupla kvůli oteplování a dešťům. Situace se uklidnila až s nástupem nového týdne.

Oteplení přineslo také tání sněhu na horách a déšť byl vydatnější, než stačila půda pojmout. V neděli ráno překročila hladina řeky Metuje v Krčíně v Opočně 110 cm, hranici, která je už pozorně sledovaná. Je také označovaná jako stupeň povodňové bdělosti. Hladina řeky posléze dosáhla dokonce úrovně 130 cm, v pondělí ale už přišlo její zklidnění. Členům povodňové komise pomáhají moderní technologie, které poskytují přesné údaje o stavu řeky každých deset minut. „Vedení města od svého příchodu na radnici pracuje aktivně na tom, aby život na Metuji nebylo jen sledování a řízení rizika povodně, ale také především radost z řeky. Práce na letním areálu Metuje, tedy místu, které spolu s koupáním přinese občanům města i další sportovní a společenské vyžití v areálu bývalého koupaliště, jsou proto v plném proudu,“ dodává za město Michaela Mináriková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.