Muzeum se uzavírá kvůli svému špatnému stavu

Foto: Oficiální www města Dvůr Králové nad Labem

TRUTNOVSKO – Provoz muzea je omezen, důvodem jsou stavební práce. Některé výstavní prostory ale zůstávají pro návštěvníky otevřené i nadále.

V pondělí byla uzavřena hlavní budova Městského muzea ve Dvoře Králové nad Labem v Kohoutově dvoře. Důvodem je nadměrná vlhkost v objektu. Výstavní sál Špýcharu zůstává ale návštěvníkům k dispozici, a to do 19. března. Následně bude uzavřena i tato budova. V provozu zůstávají prostory ve Staré radnici a Expozice textilního tisku na nábřeží Jiřího Wolkera. Náklady na stavební práce na hlavní budově se budou pohybovat ve výši jednoho milionu dvou set tisíc korun. „Na budově dojde k chemické injektáži zdiva včetně náhrady původní omítky a výmalby, k vyčištění stávajících ventilačních kanálů vně budovy a na jižní straně budovy bude vybudovaný nový ventilační kanál,“ dodává za město Miroslava Kameníková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.