Spolupráce s polskými sousedy pokračuje

Foto: Oficiální www města Náchod

NÁCHOD – Město má velkolepé plány do budoucna, díky mezinárodní spolupráci může na realizaci svých projektů získat dotaci, která pokryje podstatnou část nákladů.

V posledních dnech se pracuje na dalších česko – polských projektech, kvůli kterým se sešli starostové měst Náchoda a Kłodzka. Jednalo se o vytvoření zázemí jak pro hudební tvorbu v podkroví ZUŠ Náchod, tak pro výstavy umění v budově divadla v Kłodzku. Dále se také hovořilo o propagaci turistické sezony v Česku i Polsku, mj. o pořízení vybavení pro pořádání náchodských trhů. Díky spolupráci s polskými partnery může město Náchod získat na své plány dotaci ve výši 80 % nákladů. „Jen pro představu za období 2007-2020 jsme díky této usilovné práci získali do Náchoda více než 220 milionů korun, mimo jiné na cyklostezky, kanalizace a odpadové hospodářství nebo na výstavbu naučné stezky a investice v oblasti lázeňství. Oblíbené jsou také aktivity v oblasti setkávání seniorů a sportovní aktivity mládeže,“ dodává za město Nina Adlof.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.