Hradecká kapela Jinotaj natočila nové album a písně představí v kavárně Filharmonie

foto: Patrick Marek

HRADEC KRÁLOVÉ – Královéhradecké hudební uskupení Jinotaj aktuálně vyšlo se svým novým singlem a videoklipem Jitřenka. Píseň a mnohé další představí posluchačům v kavárně Filharmonie Hradec Králové 3. března ve 20 hodin v rámci projektu NAHRANÍ.

„Jinotaj je snění, radost i melancholie v jednom. Jinotaj je naše krevní skupina lidí, kteří spolu hrají (nejen) zmenšené akordy. Přijďte si užít naše živé vystoupení,“ zve na páteční koncert její členka Kamila Škvrnová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hradecká ne-folková kapela vystupující se svými autorskými písničkami hraje už od roku 2015 a získala již několik ocenění od odborné poroty i posluchačů (např. interpretační a autorskou Portu v oblastních kolech na stejnojmenném festivalu). Jádrem kapely je zpěvačka, autorka textů a hudby, kytaristka Kamila Škvrnová, dále perkusistka Adéla Škvrnová, baskytarista Filip Vondruška a kytarista Antonín Pevala, který mimo kytary a zvonkohry též zpívá. Jako host s kapelou vystupuje také flétnistka Filharmonie Hradec Králové Petra Chmelařová.

Letos v únoru vydala kapela nové EP s názvem „Na tlapkách noc“ a teprve před pár dny představila videoklip k písni Jitřenka, se kterou bodovala i na finále Porty v Řevnicích a s níž se dostali také do pořadu Folkparáda. „Jitřenka je písní o neúprosném čase, Bílé věži a jednom tajném přání. Videoklip jsme natáčeli jen kousek od Bílé věže, večer, v zimě, v bytě naší hostující flétnistky, a snad se nám tak povedlo zachytit její atmosféru a přenést ji i na naše posluchače,“ přibližuje nový videoklip Kamila Škvrnová.

Koncert Jinotaje je určen všem posluchačům, kteří si chtějí užít lehce zádumčivý, ale pozitivně vyladěný večer v příjemném prostředí.

Vstup na koncert je z boční strany budovy FHK. Otevřeno je 60 min před začátkem. Rezervace míst mohou posluchači provádět na e-mailu: nahrani@fhk.cz. Vstupné: 250 Kč