Výměna osvětlení ve městě bude pokračovat

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Práce byly rozděleny na etapy, ke druhé by mělo dojít na konci tohoto roku. Město chce uspořit co nejvíce elektrické energie a na výměnu osvětlení získat dotaci.

V současných dnech je připravována již druhá etapa výměny stávajícího veřejného osvětlení za úspornější, konkrétně půjde o malý městský okruh. Cílem je dosažení maximální úspory elektrické energie. Musí být nejprve ale vypracovaný energetický posudek, důležitá je také odborná spolupráce při žádosti o dotaci. Práce by měly být zahájeny na přelomu letošního podzimu a zimy. „V rámci výměny osvětlení na Gočárově okruhu byla v loňském roce podána žádost o dotaci do Národního plánu obnovy. Jedná se o typ dotace na podporu zvýšení energetické účinnosti a úspornosti systémů veřejného osvětlení. Činit by mohla až 7,9 milionu korun,“ dodává za město Lukáš Řádek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.