Nová loděnice bude sportovcům brzy k dispozici

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Stará loděnice na pravém břehu Orlice byla zdemolovaná, na jejím místě již stojí nová. Objekt čekají kromě kolaudace ještě terénní práce, nájemce byli již počátkem měsíce schváleni.

Výstavba nové loděnice probíhá již od loňského léta. Budova byla v zimě dostavěna, nyní je potřeba dokončit terénní úpravy včetně nového vjezdu. V posledních dnech byli také schváleni dva nájemci, jedním z nich bude TJ Sokol Hradec Králové, druhým pak Sportovní otužilci Hradec Králové. Do objektu se budou moci nastěhovat na přelomu dubna a května. Loděnici budou moci využívat i školy k výuce. Stavba budovy si zatím vyžádala náklady ve výši jednadvaceti milionů korun. „Nájemcům jsou k dispozici místnosti, které mohou sloužit jako zázemí pro sportovní vybavení, dále sociální zařízení, sprchy, posilovna, sauna a také klubovna. To vše včetně skladu, kam lze umístit až 150 lodí, budou využívat hradečtí vodáci ze Sokola. Jednu místnost pak budou moci jako své zázemí využívat také sportovní otužilci,“ dodává za město Pavel Vrbický.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.