Projekt NAHRANÍ uvede jazzové kvarteto 2in2out

foto: Filharmonie Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – V sobotu 25. března od 20 hodin v kavárně Filharmonie Hradec Králové zahraje jazzová kapela 2in2out. Čtveřice muzikantů, kteří spolu vystupují už pátým rokem, se věnuje autorské tvorbě. Rádi experimentují a nebrání se improvizaci. Posluchači se tak mohou těšit na neopakovatelný hudební zážitek v příjemném klubovém prostředí.

„Kapelu 2in2out jsme pozvali, protože patří k současné mladé jazzové elitě. V jejich hudbě se odráží současné hudební nálady a trendy, je ovlivněna nejen jazzem, ale i dalšími hudebními žánry. Ve skladbách 2in2out se pojí umění kompozice a improvizace, a tak si můžeme být jistí, že pro návštěvníky koncertu společně vytvoří nejen skvělou atmosféru, ale i originální hudební zážitek,“ zve na koncert Vladimír Šrámek z Filharmonie Hradec Králové a dodává, že za kvalitu kapely ručí opravdové muzikantské osobnosti, které mají na české hudební scéně své pevné místo.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jejich společná cesta začala na pražské HAMU. Zakladateli kapely jsou saxofonistka Nela Dusová, která pochází z Hradce Králové a kytarista a autor většiny repertoáru Jan Lacina. Společně s kontrabasistkou Klárou Pudlákovou a bubeníkem Adamem Sikorou se řadí k nové generaci českého jazzu.

Nela Dusová je skladatelka a saxofonistka, absolventka Konzervatoře Jaroslava Ježka a studentka Hudební akademie múzických umění. Autorsky a hráčsky se v současnosti podílí na dvou vlastních projektech, 2in2out a Common Ground a dlouhodobě spolupracuje s pianistkou a skladatelkou Kristinou Barta. Působila v projektu Event Horizon, který byl vybrán jako historicky první česká kapela mezi účinkující na evropském showcasu Jazzahead! v Brémách. V současnosti je členkou jejího The New Quartet. Spolupracovala s mnoha osobnostmi populární hudby a jazzovými bigbandy v ČR i v zahraničí. V roce 2019 společně s kapelou 2in2out vyhrála soutěž Jazz Fruit. O tři roky později byla Českým rozhlasem vybrána do Euroradio Jazz Orchestra EBU.

Členové kapely působí také v dalších zavedených hudebních projektech, např. Event Horizon, Uthando nebo The Abs. Společně vytvářejí osobitý autorský repertoár, inspirovaný jak hudbou tradiční, tak soudobou i experimentální tvorbou.

Kapela v lednu vydala nový videoklip k písni Something Given, který zazněl i ve vysílání Českého rozhlasu. Aktuálně se 2in2out pozvolna chystají na letošní festivalovou sezónu. Vystoupí např. v Lichtenštejnském paláci v Praze nebo na festivalu Klášterní struny v Hostinném.

Rezervace míst na e-mailu nahrani@fhk.cz

Vstupné 250 Kč (platba na místě v hotovosti). Vstup do kavárny je z boční strany budovy FHK. Otevřeno je 60 min před začátkem.