Chtěl ujet policistům, v zatáčce však dostal smyk a boural

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – Na tuto středu jistě dlouho nezapomene devětadvacetiletý řidič vozidla Volkswagen Golf, moc dobře věděl, proč chce ujet. Orientační drogový test ukázal pozitivní hodnoty na pervitin a marihuanu a to nebylo zdaleka všechno.

„Kopidlnští policisté si včera kolem 22:30 na silnici I/32 v ulici Jičínská při hlídkové činnosti povšimli pro ně známého vozidla a rozhodli se ho zastavit. Když si však řidič vozidla značky VW Golf povšimnul za ním jedoucího policejního vozu, zrychlil a snažil se před policisty ujet,“ říká policejní mluvčí Eliška Pospíšilová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Šofér dostal při odbočování smyk, sjel mimo silnici, kde ho zastavil až plot a pilíř elektrického rozvaděče. Poté se hned přiznal k tomu, že má zákaz řízení, což potvrdila i provedená lustrace. Muž se doznal také k požití marihuany, nicméně lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu odmítl. Nyní může za své hříchy dostat až dva roky vězení.