Cyklisté, podívejte se, na co byste neměli zapomínat

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Městská policie upozorňuje na nejčastější chyby cyklistů, kterých začalo díky oteplení v posledních dnech v ulicích přibývat. Mnohdy nedodržují bezpečnost silničního provozu, zapomínají na světla nebo při jízdě vedou psa na vodítku.

S oteplením se ve městě a okolí zvýšil také počet cyklistů. Městská policie upozorňuje občany, kteří jezdí na kole, na nejčastější chyby, se kterými se setkávají. Cyklisté mladší osmnácti let by neměli zapomínat na ochrannou přilbu a funkční světla. Množí se i případy, kdy se cyklista nedrží řídítek nebo veze náklad, který mu znesnadňuje řízení kola. Mnohdy se také jedná o pejskaře, kteří při jízdě vedou zvíře na vodítku. „Nejčastěji hlídky Městské policie Hradec Králové řeší nedostatečně osvětlené bicykly, řízení pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek, nedodržování dopravního značení a jízdu po chodníku či podchodech pro chodce,“ dodává za město Veronika Soukupová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.