Sta tisíce putují na sportovní i výtvarné kroužky pro děti

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Část peněz byla rozdělena nyní, další by měla putovat mezi královéhradecké zájmové skupiny ve druhém pololetí. Jedná se např. o Folklórní soubor Kvítek nebo Aikido HK.

V posledních dnech schválili zastupitelé města částku, která bude rozdělena na volnočasové aktivity dětí a mládeže. Jedná se o tři čtvrtě milionu korun. Peníze poputují do šestapadesáti projektů hradeckých klubů, spolků a zájmových kroužků. Dalšího půl milionu by mělo jít na provoz dvou soukromých hudebních škol, tento návrh ale na schválení teprve čeká. Další dotace by měly být přiděleny ve druhé polovině roku, a to ve výši jeden milion korun. „V Hradci Králové nalezneme řadu zájmových skupin, které díky své činnosti kvalitně podporují rozvoj dětí a mládeže. Mezi ně patří většinou sportovní, hudební a výtvarné kroužky, ale své zastoupení zde mají také všeobecné zábavně – vzdělávací akce. Jsou to projekty, které v našem městě chceme, proto jsme v prvním dotačním kole podpořili drtivou většinu žadatelů,“ říká primátorka města Pavlína Springerová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.