Střet automobilu s vlakem měl tragické následky

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – Toto pondělí musely všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovat u dopravní nehody, ke které došlo na vlakovém přejezdu v obci Chomutice – Obora. Řidič bohužel na místě podlehl svým zraněním, spolujezdec byl letecky transportován do nemocnice.

Nehoda se stala krátce po druhé hodině odpolední. Dvaasedmdesátiletý řidič vozidla Mercedes-Benz jedoucí od Obory z dosud nezjištěných příčin vjel přímo pod projíždějící vlak směřující do Ostroměře.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zasahující profesionální hasiči z Hořic a hořická dobrovolná jednotka poskytli řidiči, který se nacházel mimo vozidlo první pomoc, ale bohužel i přes veškerou další péči záchranářů se jeho život nepodařilo zachránit. „Druhý pasažér zůstal zaklíněný v autě na straně, která byla stlačena nárazníky vlaku. Zatímco hasiči osobu pomocí hydraulického zařízení vyprošťovali, měla pacienta v péči už i zdravotnická záchranná služba,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Strojvedoucí vlaku naštěstí vyvázl bez zranění. „Přesná příčina a okolnosti této dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření jičínských policistů,“ říká policejní mluvčí Eliška Pospíšilová.